Yeah Baby!

  • Facebook - Black Circle
  • Twitter - Black Circle
  • Google+ - Black Circle
  • Instagram - Black Circle

Bir ay, 5 coğrafi bölge, 4689km!!! - 3 - Erfelek Şelaleleri - Mesafe:612km -

Bu post çok okumaca değil de izlemece olsun daha ziyade. Sarıkız'la ilk gecelememizden sonra görülecek yerler listesini eksiltmeye başlamak zamanıydı. Sabah güneşin etkisiyle bir güzel pişip erken saatte uyandık. Haydi dedik hemen Erfelek'e gidelim, şelalelerde ıslanalım.

Biz çok ıslanırız diye düşündüğümüzden telefonları falan arabada bıraktık, yanımıza sadece su kılıfıyla NoPro'yu aldık. Kamera kalın plastik korumasının içinde olduğu için ses genelde hiç yok, varsa da boğuktu. O yüzden YouTube müzik veri tabanından bir parça ile seslendirdim videoyu. Çok isterdim boğuk sesler yerine şelalelerin seslerine sahip olmayı. Vel hasıl o kadar da ıslanmayabiliyormuşsun bu tırmanışta. Su baya buz, mevsim de ılık olunca şöyle bir kendimizi suya bırakalım diyemedik. Ayaklar eller yüzler bolca ıslatıldı tabi ama yüzdük mü, ı ıh. Bir dahaki sefere. :) Tırmanışa giderken ayağınızda ıslanmasında sakınca olmayan ve mümkünse kaydırmayan bir spor ayakkabı giymenizde fayda var ama şart değil. Bizim tecrübemizle sabittir, altı lastik üstü kumaş plaj ayakkabıları da şahane iş görüyor.

Karadeniz gezimizin en güzel aktivitelerinden biri ve ilki. Erfelek Tatlıca Şelaleleri. Arka arkaya tepeye sıralanmış irili ufaklı 28 şelale. Her birinin yüksekliği, debisi, sesi birbirinden farklı. En yüksek 1-2 tanesi 20-25 metreden çağlıyor. Ancak finalde bizim beklediğimiz şaşalı büyük bir şelale çıkmadı. Bizim cehaletimiz tabi o. :) (Videonun sonundaki hafif ekşi surat ondan yani :)) Tırmanışın sonunda şelaleleri besleyen kaynağın taşların içinden çıkışını görüyorsunuz. Su gibi aziz olmak lazım. :)

Daha sonra Mecit'in kim olduğunu ve onunla tanıştığımız için ne kadar şanslı olduğumuzu anlatacağım ama şimdilik sizi Gohli ile selfie'deki Gohli'yle ilgili sizi böyle alayım. :)

Videonun sonundaki banklı alanda tadından yenmez yayık ayranımızı içtik, ormanın içinden inen patikadan aşağı geri döndük. Bu patika aynı zamanda "Ben şelalelerin yanından tırmanamam" diyenler için çıkış için de kullanılıyor ama bu patikadan gidip gelen hiç kimse ben şelaleleri gördüm diyemez, ancak duydum diyebilir bilginize. Yani niyet varsa şelaleleri görmeye, bulaşmayın o patikaya.

Zannetmeyin ki 16 Temmuz'un tek aksiyonu Erfelek Şelaleleri idi. Arayı fazla açmadan devam edeceğim, şimdilik hoşkalın. :)

#Karadeniz #gezi #T3 #karavan #Sinop #Erfelek #tatlıca #Hamsilos #sj5000 #NoPro #şelale #Erfelektatlıcaşelaleleri #tatil #seyahat #gohli #Sarıkız #4689km